Wesele zabawa 2015 miechowice

Zabawy weselne (zabawy nr 21-30)

Zabawy ślubne nr 21 - 30:

21. Taniec na gazecie - bardzo popularna zabawa weselna

Do zabawy zapraszamy od kilku do kilkunastu par. Każdej rozdajemy duży format rozłożonej gazety tej samej wielkości. Pary zaczynają tańczyć. Pary odpadają z gry, gdy wypadną poza swój kawałek gazety. Muzyka przygrywa różne melody. Co jakiś czas składamy gazetę na pół podnosząc w ten sposób poziom trudności. Tańczymy do momentu aż na parkiecie zostanie 1 para na jak najmniejszym kawałku papieru. Zwycięzcy otrzymują gromkie brawa od pozostałych gości weselnych.

22. Taniec na leżąco

Do zabawy zapraszamy kilka par. Każda z nich sama decyduje jaki taniec chce zatańczyć. Wybór tańców konsultujemy z didżejem lub orkiestrą, by upewnić się czy potrafią zagrać życzenie każdej pary. Pary wybierają najlepiej znane sobie tańce np .: walc, czacza, tango itd. Następnie przechodzimy do bankruptcy. Pary tańczą po kolei. W trakcie tańca jednej pary, pozostałe, które czekają na swoją kolej opuszczają salę (tak, by nie podpatrywali przeciwników).
Wodzirej podchodzi do pierwszej pary, kładzie przed nimi koc (można użyć prześcieradła lub obrusu) i oznajmia, że ​​zatańczą wybrany taniec, ale na leżąco! Zaskoczeni uczestnicy próbują sprostać wyznaniu. Goście weselni oceniają 'tańczące pary' i wyłaniają zwycięzców.

23. Taniec w kółeczku - walc weselny

Zabawa wymaga zebrania par, które potrafią na dobrym poziomie zatańczyć walca. Zaczynamy od stworzenia z par dużego koła, a w czasie tańczenia pary wykonują kolejne polecenia prowadzącego zabawę:

 • panowie biorą na ręce swoje partnerki
 • łączymy się w 2 pary
 • łączymy się w kolejne 2 pary (czyli razem po cztery pary)
 • panie tańczą w środku stworzonych kółek
 • panowie łapią się i trzymają mocno za ręce
 • panie siadają na rękach panów i łapią panów za szyje
 • panowie tańczą w środku stworzonych kół
 • panowie na sygnał odwracają się i tańczą z panią do której się akurat odwrócili. Kapela przestaje grać, partnerzy stają naprzeciw siebie, a zespół w dalszym ciągu nakazuje wykonywać dalsze czynności i wskazywać palcem: moja głowa, twoja głowa, moje ucho, twoje ucho, piera, broda nos pierś

Na koniec panowie dziękują za taniec swoim partnerkom klękając na jedno kolano.

24. Taniec z figurami

Zabawa dla pełnoletnich ze wωędu na finał imprezy. Oczywiście można ją zmodyfikować tak, by pasowała do każdego wieku. W zależności od prowadzącego podczas tańca wykonywane są przeróżne figury. Tańczymy w kółeczkach, okręcamy panie, łączymy się w pary, wymieniamy partnerki, wracamy do swoich partnerów itd. W przypadku pełnoletnich możemy wprowadzić dodatkową figurę: panowie klęczą, a panie tańczą wokół panów. Na koniec zabawy role się odwracają: panie klękają, panowie stają naprzeciwko, cichnie muzyka. Wszyscy oczekują, że teraz panowie zaczną tańczyć wokół swoich partnerek, a wodzirej mówi: tak właśnie panie chciałyby podziękować swoim partnerom.

25. Taniec weselny inaczej - dyscypliny sportowe

Do zabawy zgłasza się klika par. Każda para losuję karteczkę, na których są wypisane różne dyscypliny sportowe. Zadaniem uczestników jest zaprezentowanie wybranych dyscyplin w tańcu. Przykładowe dyscypliny:

 • łyżwiarstwo figurowe
 • jazda konna
 • skoki narciarskie
 • karate

Grę można urozmaicić przekazując informację o wylosowanej dyscyplinie jedynie parze tańczącej. Publiczność złożona z gości weselnych będzie próbowała odgadnąć jaki sport naśladują pary.

26. Bankruptcy tańca weselnego dla par

Powstało wiele odmian konkursów tanecznych na weselach. Prezentujemy poniżej te które najlepiej się sprawdzają, na większości wesel ślubnych.
Do konkursu zazwyczaj zapraszamy kilka par. Sędziami mogą być goście weselni, prowadzący imprezę lub też para młoda. Zabawę wygrywają Ci, którzy najdłużej wytrwają na parkiecie. Dwie główne formy zabaw, które proponujemy to zabawa siłowa or zabawa zręcznościowa:

zabawa siłowa
Prowadzący zmusza panów do coraz trudniejszych figure tanecznych: np. uniesienie partnerki, taniec z partnerką na rękach lub na barana, taniec w przysiadzie itd.

zabawa zręcznościowa
Proponuyemy 3 sprawdzones ver.

 • balony - parom rozdajemy po balonie. Pary umieszczają balon między różnymi częściami ciał. Zaczyna się zazwyczaj od góry: czoło, klatka, brzuch, kolana. Orkiestra może też zmieniać natężenie i rodzaj muzyki przyśpieszając rytm. Para, która najdłużej będzie tańczyć z balonem wygrywa. Jeżeli balon pęknie lub para będzie tańczyć za wolno to odpada z bankruptcy.
 • marynarki - wybieracie kilka par. Mężczyzna musi mieć na sobie marynarkę. Pary rywalizują ze sobą. Para tańczy ze sobą, a na sygnał wodzireja zaczyna się bankruptcy na szybkość. Zadaniem par jest jak najszybsze zdjęcie marynarki z mężczyzny, odwrócenie jej na drugą stronę i ponowne założenie. Partnerki mogą pomagać. Para, która zrobi to najwolniej, odpada. Bankruptcy uznajemy za zakończony gdy na parkiecie zostanie jedna para.
 • płetwy - rozdajcie parom płetwy. Taniec z pewnością nabierze barwnych figur i kształtów.

27. Bankruptcy tańca dla panów

Panowie zgłaszają się do zabawy. Zdejmują marynarki i podwijają spodnie do kolan. Następnie po kolei tańczą Jezioro Łabędzi przy stosownym akompaniamencie. Wygrywa ten, który otrzyma najgorętsze owacje od płci pięknej. Zabawa bardzo udana gdy panowie są Kreatywni i lekko podpici.

28. Lambada

Bardzo przyjemna zabawa choć wyobraźnia prowadzącego zabawę może spowodować, że zarekomendujemy ją dla osób pełnoletnich, z poczuciem humoru. Zbieramy spośród gości weselnych pary obu płci. Tworzymy kółeczko tak by na przemian stały panie i panowie. Rozpoczynamy powolny taniec trzymając się za ręce. Zespół muzyczny co jakiś czas przestaje grać, a prowadzący pyta o kolejne części ciała: za rączki się trzymaliśmy? Roztańczeni goście reagują stosownie do sytuacji. Po każdym zapytaniu tańczący krąg trzyma się za coś innego.

29. Wałek - popularna ślubna zabawa

Zabawa podobna do lambady z tą różnicą, że tym razem głównym zadaniem uczestników jest przekazywanie między sobą, po kolei, przedmiotu - wałka do ciasta. Uczestnicy tworzą koło, a w czasie tańcowania przekazują wałek kolejnej osobie. Szkopuł i cała trudność polega na tym, że wałek przekazywany jest w niecodzienny sposób. Jest kilka wersji trzymania i przekazywania wałka: pod brodą, pod pachą lub między kolanami. Używanie rąk jest zabronione. Gdy wałek obiegnie całe koło można zmienić sposób trzymania przedmiotu. Jeżeli wałek upadnie podczas 1 kółka - będzie tyle córeczek pary młodej ile razy wałek upadł. Analogicznie dla 2 kółeczka, liczymy synów.

30. Zakręcony

Zabawa dla odważnych panów. Potrzebujemy kilku kijków, kilku panów i kilku kieliszków z wódką. Zasady gry są proste. Na sygnał uczestnicy wypijają setkę wódki. Tuż po tym przykładają czoło do postawionego kijka i dziesięć razy obiegają go dookoła. Na koniec jak najszybciej biegną do Panny Młodej, która stoi na drugim końcu sali i trzyma w dłoniach nagrodę.

Polecamy:


Comments

Gosc 2014-11-28 13:23

Najlepsze zabawy oraz przeboje na wesele:
dj.glogow.pl
Estradowe Nagłośnienie, nowoczesne oświetlenie
Tanio i profesjonalnie:
www.djpavlo.pl

djmoi.pl 2015-09-24 17:44

www.fb.com/djSadki
DJ na Wesele - Łukasz Ciesiółka
tel. 721 957 421
Zawodowe nagłośnienie, nowoczesne oświetlenie
www.djmoi.pl

OMIO-DJ.pl 2015-10-30 16:20

Oprawa Muzyczna Imprez Okolicznościowych OMIO DJ
Dj na Wesele Poznań / Wielkopolska
www.OMIO-DJ.pl
Serdecznie Zapraszam!

Maxx 2016-02-25 23:11

Bardzo pomocna baza zabaw na imprezę. Wiele razy korzystał z niej nasz Wodzirej. Zapraszam również na naszą stronę, na której publikujemy także własną listę zabaw weselnych. www.twojaimpreza.pl Zapraszam Dj Weselny Mariusz.

REEWERS 2016-08-19 21:52

Chcesz mieć niezapomnianą obsługę muzyczną imprezy w REWELACYJNEJ !!! cenie? ZADZWOŃ lub WEJDŹ na nasz profil na FB: www.facebook.com/Reewers, tel. 664-968-496

Art and Show 2016-09-07 12:26

DJ / Wodzirej, Dekoracje światłem, sceniczne oświetlenie efektowe, pirotechnika
www.artandshow.pl

Zapraszamy! 2016-09-30 13:04

WESELE Z KLASĄ
ARS Imprezy
Duet DJ-ski na Twoje wesele!
www.ars-rybnik.wix.com/imprezy
531-084-878

Marek 2016-10-15 10:59

Dj wodzirej Wrocław Dolny Śląsk tel 785417809 POLECAM

DJ ETER ŻORY 2017-04-18 08:42

DJ ETER
KOMPLEKSOWA OBSŁUGA MUZYCZNA WESEL I IMPREZ OKOLICZNOŚCIOWYCH WOJ.ŚLĄSKIE
502907735

Wouzek 2017-10-23 20:10

Masz dość nudnej imprezy z DJ'em który puscza tylko muzykę? Zadzwoń lub napisz!
https://www.facebook.com/DjWouzek

DJ HENIO 2020-02-19 18:12

DJ-HENIO oprawa muzyczna impraz. * Wesela * imprezy okolicznościowe * 18-stki * i wiele innych * tel; 532-545-131


Dodaj swój komentarz