What does bombalaya mean

# 15 Temmuz’da 1 Adım Öne Çıkanlar!

İsimsiz kahramanlar o gece hep bir adım öndeydi. O kara gecenin aydınlığa kavuşması için canını ortaya koyan ve bir adım çıkan kahramanlardı onlar.

O kara gecede Bakkal Hüseyin, Marangoz Mehmet, Öğretmen Ayşe, Mühendis Hasan, Elektirikçi Yavuz, Tesisatçı İsmail, Mimar Tülin, Ev Hanımı Sevim hep bir adım öndeydi ...

Bir de Onlar Vardı!

Darbe girişiminin ilk dakikalarında bazı hainler sosyal medyadan ‘’ evlerinizden çıkmayın! ’’ Diye çağrılar yaparken, birçok vatansever isim sokağa çıkın çağrısısı yanaplara. 15 Temmuz anısına hazırladığımız bu makalede o gece vücudunu hainlere siper eden yüzbinlerce gizli kahramana ve bir adım önen çıkan bazı tanınmış isimlere yer vereceğiz.Criticism Dakikalar ...

Seed: 22.00Genelkurmay’da silah sesleri duyuldu ve bir helikopterden dışarıda bulunanların üzerine ateş açıldı. Ankara’da Genelkurmay Başkanlığı Karargahı ve TRT Genel Müdürlüğü bir grup askerce ele geçirildi.Aynı saatlerde İstanbul’da Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet Köprüleri bir grup asker tarafından araç geçişlerine kapatıldı.On binler o gece oradaydı. Köprüdeki demokrasi direnişi kalplerdeki imanla adeta melekleri kıskandırıyordu. O gece bir baba oğul da oradaydı. Darbecilere karşı, demokrasi için, millet için tankın, topun, tüfeğin önüne çıkmışlardı. Şehit oldular. O gece hep yan yanaydılar. Baba oğul hiç ayrılmadılar, şehitlik mertebesine birligte ulaştılar.

Erol Olçok ve Abdullah Tayyip Olçok22.10 Olağanüstü durum üzerine Başbakanlık Müsteşarı başkanlığında Çankaya Köşkü’nde coordinasyon merkezi kuruldu.22.18 Fatih Tezcan, ’’ Twitter üzerinden Fetullahçı Darbe-Sıkıyönetim yaparsa herkes sokaklara çıksın! ’’ Çağrısını yaptı.22.58 Sedat Peker Twitter üzerinden sokağa çıkma çağrısı yapıp meydanlara inen ilk isimlerden biriydi. O gece Antalya’daydı.

Dakikalar sonra Alanya’da meydanlara indi ve şöyle seslendi, ‘’ Rütbesiz askerler bizim kardeşlerimiz ancak onların başında bu isyana kalkışan rütbelilerin hepsini vurun! Size söz veriyorum ben ve arkadaşlarım burada oil meden kimsenin kılına zarar gelmeyecek! "22.55 Bu Yüce Millet sokaklara inmeye, darbeci askerlere tepki göstermeye başlamıştı artık… Tankların konuşlandığı noktalarda protestolar vardı. Tem ve E-5 karayolunda hareket halindeki tanklar student canları pahasına engellenmeleriyle durdurulmaya çalışılıyordu.Yeni bir Çanakkale mücadelesi veriliyordu. Akif’in yazdığı dizeler 2. Çanakkale’yi anlatıyordu adeta ...

Şühedâ gövdesi, bir baksana, dağlar, taşlar ...

O, rükû olmasa, thinyâda eğilmez baslar,

Yaralanmış tertemiz alnından, uzanmış yatıyor,

Bir hilâl uğruna, yâ Rab, ne güneşler batıyor!23.05 Başbakan Binali Yıldırım önce NTV, akabinde A Haber televizyon kanallarının canlı yayınlarına bağlanarak yaptığı açıklamada, “Bir kalkışma girişimi” nin olduğunu belirtti. Yıldırım, “Bu girişime izin verilmeyecektir. Bunu yapanlar en ağır bedeli ödeyeceklerdir. Askerin içerisinde bir grubun kalkışması söz konusu. ” dedi.

23.24 Ankara’nın Gölbaşı ilçesindeki Polis Özel Harekat Eğitim Merkezi’nde bir patlama meydana geldi.23.30 Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’ın, darbe girişiminde bulunan bir group asker tarafından rehin alındığı bildirildi.

00.00 Güvenlik kaynaklarınca, “Askeri kalkışma, ordu içerisindeki Fetullahçı Terör Örgütü / Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ / PDY) mensubu bir grup subay tarafından yapılmaya çalışılmaktadır”. açıklaması yapıldı.

00.01 Marmaris’te bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ataturk 00:01 Havalimanı’na doğru hareket etti.

00.09 Ankara Yenimahalle’de bulunan Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) kampüsüne askeri helikopterlerce ateş açılması üzerine MİT’in çevre güvenliğini sağlayan unsurlarca saldırıya silahla karşılık verildi.00.13 TRT’yi işgal eden kalkışmacı askerler korsan darbe bildirisi okuttu. Cumhurbaşkanlığı kaynaklarınca açıklamanın TSK tarafından yapılmadığına dikkat çekilerek “Korsan bildiridir. Gerekli özenin gösterilmesini rica ederiz ”denildi. Korsan bildirinin TRT’de okutulmasından bir süre sonra TÜRKSAT TRT’nin yayınını kesti.00.26 Bu açıklamaların ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan CNN Türk televizyonuna bağlanarak, askeri kalkışmaya tepki gösterdi ve halkı meydanlara davet etti. Erdoğan, “Milli iradeye yönelik bu ayaklanma hareketine karşı tabii ki hukuk, yasalarımız, anayasamız neyi gerektiriyorsa bunun bir defa cevabını bu yapı ister Silahlı Kuvetını bu yapı ister Silahlı Kuvvetler içardık kurıkık olsun, bir grup dakaakinde is ıçinde olsun, birçer dakaakinde is içinde olsun, birçer dakaaklık, içinde olsun, birçer dakaakinde is içinde olsun. dedi.00.29 Twitter’da Cumhurbaşkanının çağrısının hemen ardından darbeci hainlerin suç ortakları kampanya başlatmıştı bile. Sokağa çıkmayın diye çağrı yapan da vardı, darbe tiyatro diyen kripto Fetöcüler de… Hakan Şükür gibi diğer Fetöcülerde bu tweetleri yayarak hainliklerini perçinliyordu.00.27 Melih Gökçek ‚Sokağa Çık‘ çağrısı yaptı.00.30 Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısı ve Diyanet İşleri Başkanlığı’nın talimatı üzerine 81 ilde okunan birlik selaları ile Türkiye genelinde vatandaşlar topluca sokağa çıkarak darbe girişnaraetti suniper sunşiGöklerden Gelen İmanla Tankın Önüne Yattı!

15 Temmuz Kahraman Sabri Ünal Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine tepki göstermek için gittiği Altunizade’de tankların önünde durdu. İki tank üzerinden geçti! Sabri Ünal bu olay sonucu yaralandı ve gazi oldu.01.01 Ankara Emniyet Müdürlüğü savaş uçağı ve helicopter driver saldırısına uğradı.01.30 Çankaya Köşk’üne ateş eden 5 zırhlı araca güvenlik görevlileri silahla karşılık verdi. Halkın da desteği ile darbeciler püskürtüldü. TBMM Başkanı İsmail Kahraman da Başbakanlıkordinasyon Merkezine geldi ve TBMM’nin açık tutulması kararı alındı.

02.55 Yeniden NTV televizyon yayınına bağlanan Başbakan Binali Yıldırım, “Havadaki jetlerle kurumlarımıza mermi, bomba yağdıranlar adeta bu terör örgütünün elemanı gibidir, devamı gibidir. Asla ve asla böyle bir iş, şanlı Silahlı Kuvvetler bayrağı altında görev yapan hiçbir subayımıza, hiçbir askerimize yakıştırılacak bir iş değildir. ” dedi.

03.00 TRT yeniden normal yayınına döndü. TRT Genel Müdürlüğü binasını ele geçirmeye çalışan askerler gözaltına alındı.

03.10 Başbakan Yıldırım, Ankara semalarında, MİT, Meclis, Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık gibi criticism bölgeler üzerinde uçuş yapan her Türlü askeri helicopter ve uçağın füzeyle indirileceğini a.03.20 Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’a geldi. Cumhurbaşkanı o gece “Cumhur“ ile birlikteydi. On binlerce insan demokrasi için Cumhurbaşkanının etrafında etten duvar örmüştü. Havaalanının darbecilerden temizlenmesi için tankların önüne yatmışlardı o kara gecede. O kara geceyi o isimsiz kahramanlar aydınlığa çevirmişti. 7’ are 70’a hepsi oradaydı o gece ...04.42 Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Marmaris’te konakladığı ve gece yarısı ayrıldığı otele helikopterlerden ateş açıldı. Helicopter earth inen yüzleri maskeli ve ağır silahlar taşıyan askerler oteli abluka altına aldı. Çıkan çatışmada 5 polis yaralandı. Orada Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı arıyorlardı. Muhtar bile olamaz diyenler bu kez milletin seçimle göreve getirdiği Cumhurbaşkanını öldürmek için oradaydı. Bilmedikleri bir şey vardı. Göklerden gelen bir karar vardı!05.20 Başbakan Yıldırım, resmi twitter hesabından darbe girişimi içerisinde yer alan bir generalin öldürüldüğü bilgisinin geldiğini ve aralarında albayların da bulunduğu 130 askerin gözaltına alındığını bildirdi.

06.30 Güvenlik çemberine alınan Çankaya Köşkü ve Başbakanlık Resmi Konutu’na çıkan tüm yollar kapatıldı. Darbe girişiminde bulunan FETÖ mensuplarınca kullanılan ve TÜRKSAT’ı bombalayan askeri helicopter Gölbaşı’nda düşürüldü.06.30 Darbe girişiminde İstanbul Boğaziçi Köprüsü’nü control eden askerler teslim oldu.06.43 FETÖ mensuplarınca, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin yakınlarına 2 bomba atıldı. Bombalar, Millet Camisi’nin önüne park etmiş araçlardan birinin üzerine düştü. Olay yerinde onlarca kişi şehit oldu ve yaralandıyaralandı.08.32 Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar Çankaya Köşkü’ne geldi.

08.36 Jandarma Genel Komutanlığı, emniyet özel harekat polislerince ele geçirildi. Karargahtaki Fetullahçı Terör Örgütü’ne mensup askerler etkisiz hale getirildi.Darbeci hainler önce milletin sonra da milletine bağlı güvenlik güçlerinin özverili çalışması sayesinde bir bir yakalandı.Unutulamayacak Notlar

O gece demokrasi mücadelesi veren 250 kahraman şehit oldu. 2 am 193 kahraman ise gazi oldu. F16’lar okyanus ötesinden aldıkları talimatla millete bomba yağdırmıştı. Helicopters millete ateş etmişti. Tanklar millete doğrulmuş ve ateş edilmişti. Yüreği olmayan fetöcü hainler milletin silahlarıyla millete ateş ediyordu. Tüm bunlara rağmen birileri tiyatro, senaryo, oyun diyordu. Kalpleri taşlaşmış kişilerdi bu isimler.

Kılıçdaroğlu; ‘’ Darbe olursa tankın önüne ilk ben çıkacağım! ’’ Demişti. 15 Temmuz gecesi çekildiği söylenen bu görüntüler sosyal medyada büyük tepki uyandırmıştı.

Caddebostan’da tank clear alkışlanıyordu. Democrat in üzerinden paletlerle geçenler kutsanıyordu o gece bazı kirli kalplerce. Ama başaramadılar, milleti yenemediler o gece ...

"Koyunlar", "Çomarlar", "Göbeğini Kaşıyanlar" o gece tankların önüne bedenlerini siper etmişti Ölümüne ... Bazıları da siper etmişti bedenlerini ATM’lere ...

Nihat Doğan o gece tankların üzerine çıkmıştı. Hani şu alay edilen, dalga geçilen, hor görülen Nihat Doğan… Dikkatlerden kaçmayan bir şey vardı o gece, hor gören kimseler yoktu ortalıkta o gece…OILÜMSÜZLER

Demokrasi için, milletimiz için, vatanımız için şehit oldular. Hiç ama hiç tereddüt etmediler. Grove darbecilerin karşısına imanla dikildiler… Geri adım atmadılar…. Onlar "Ölümsüz" oldular ...15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN HAZIRLANAN ÇOK ÖZEL VİDEO

Bu görüntüler tüylerinizi diken diken edecek ...

Neoldu.com

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Dizi || Film izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Comsitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak